Přehled aktualizací Pár slov úvodem Vznik a vývoj kolejiště Stavba diorámat Minirecenze vozů Rady a návody Patinování vozidel a budov Články a recenze Zápisky od roku 2006 Reportáže z akcí a cest Videozáznamy modelové železnice Často kladené dotazy Sekce věnovaná trati Trutnov - Žacléř Fotodokumentace železničních zařízení Smíšená fotogalerie s železniční tématikou Přehled plánovaných akcí Ankety Tapety na plochu, panoramatická pozadí za kolejiště... Zanechte vzkaz v knize návštěv Kontaktní informace Partnerské stránky
DÍL 4
Skoč na galerii... Celkový pohled na díl 4 - 454 kB (2500 x 665 pix) Rozměry: 123 x 27 x 30 cm
Zač. stavby: podzim 2002
Délka koleje: cca 115 cm
Prac. soubor: dil4-prac.zip (12 obrázků - 1,19 MB)


Na tomto kousku trati pozorovatele nejspíš zaujme nejprve opuštěný strážní domek. Ten je vyroben úplně stejnou technologií jako zastávka. Oprýskaná omítka byla znázorněna tím způsbem, že jsem část papírové stěny prodřel skrz a podlepil imitací zdiva. Podezdívka domku je vyrobena stejně jako ostatní opěrné zdi z imitace zdiva firmy NOCH. Les na kopci nad obloukem je z pěkných smrčků firmy MOBE. Tyto stromky jsou za slušnou cenu - jeden kus 10 - 12 cm vysoký stál asi 13 Kč - a dokonale splní svůj účel.
Hrázdění pod tímto lesem jsem udělal jednoduše: Z profilové kolejnice jsem nařezal sloupky, nabarvil, umístil stejně daleko od sebe a mezi ně jsem postupně nastrkával (co jiného než) zápalky... Předlohu tohoto hrázdění najdete u zastávky Křenov (trať 043). Vzadu za mostkem u lesní cesty stojí malá maringotka (AUHAGEN), pod mostem "projíždí" nákladní Praga V3S s plachtou.

Ocelový most, klenoucí se přes lesní cestu, je z bývalé produkce NDR. Odstranil jsem z něho plechové kolejnice a přilepením tří pražců z modelového kolejiva na každý konec jsem zajistil použitelnost mostu pro profilovou kolejnici. Mezi těmito pražci je kolej po celé délce mostu (asi 110 mm) "navolno", ničemu to však nevadí. Ocelové oblouky mostu jsem natřel na velmi tmavou šedou a znázornil jsem zub času pomocí barvy Agama-rez. Tento díl jako jediný z traťových má napojovanou kolej, neboť délka byla větší, než je délka kolejnicového prutu.

TopList