Přehled aktualizací Pár slov úvodem Vznik a vývoj kolejiště Stavba diorámat Minirecenze vozů Rady a návody Patinování vozidel a budov Články a recenze Zápisky od roku 2006 Reportáže z akcí a cest Videozáznamy modelové železnice Často kladené dotazy Sekce věnovaná trati Trutnov - Žacléř Fotodokumentace železničních zařízení Smíšená fotogalerie s železniční tématikou Přehled plánovaných akcí Ankety Tapety na plochu, panoramatická pozadí za kolejiště... Zanechte vzkaz v knize návštěv Kontaktní informace Partnerské stránky
DÍL 5
Skoč na galerii... Celkový pohled na díl 5 - 850 kB (2500 x 1294 pix) Rozměry: 94 x 47 x 30 cm
Zač. stavby: jaro 2002
Délka koleje: cca 98 cm
Prac. soubor: dil5-prac.zip (10 obrázků - 863 kB)


Díl 5 znázorňuje zastávku Borová umístěnou na vedlejší trati. Zastávka se nachází vedle železničního přejezdu chráněného závorami s ruční obsluhou. Tyto jsem vytvořil podle fotodokumentace skutečných závor v žst. Královec (043). Tuto dokumentaci najdete v sekci MECHANISMUS, jejich výroba je popsána v sekci UDĚLÁTKA. Budova zastávky je taktéž mé vlastní výroby. Základní stavba je z papíru. V PC jsem si vytvořil "vystřihovánku", kterou jsem si nechal vytisknout na laserové tiskárně na tvrdší papír (250) za cenu 20,-Kč. Střecha, okna, dveře, přístřešek před čekárnou a další detaily jsou ze zbytků stavebnic Auhagen.

Dřevěné toalety jsou postaveny ze zápalek. Písková lepenka na střeše je znázorněna pomocí jemného smirkového papíru. I tento objekt byl postaven na základě skutečnosti, konkrétně jsou to (nebo spíše byly) toalety v žst. Žacléř (043). Ty už ale byly zbourány. Téměř stejné (a zarostlé) však stojí hned nedaleko - v Lamperticích.

Rychlostníky, předvěstníky a další návěstidla - i to bylo vytvořeno pomocí počítače. Digitální fotografie skutečných návěstidel byla patřičně zmenšena a vytisknuta na inkoustové tiskárně. Soubory s těmito návěstidly najdete také v sekci UDĚLÁTKA pro velikosti H0, TT a N.

Silnice je nabarvena různými odstíny šedi včetně térových záplat. Patníky kolem silnice jsou také ze zápalek nabarvených bílou barvou a zašpiněných černou temperovou vodou. K veškerému barvení používám barvy AGAMA.

TopList