Přehled aktualizací Pár slov úvodem Vznik a vývoj kolejiště Stavba diorámat Minirecenze vozů Rady a návody Patinování vozidel a budov Články a recenze Zápisky od roku 2006 Reportáže z akcí a cest Videozáznamy modelové železnice Často kladené dotazy Sekce věnovaná trati Trutnov - Žacléř Fotodokumentace železničních zařízení Smíšená fotogalerie s železniční tématikou Přehled plánovaných akcí Ankety Tapety na plochu, panoramatická pozadí za kolejiště... Zanechte vzkaz v knize návštěv Kontaktní informace Partnerské stránky
DÍL 3
Skoč na galerii... Celkový pohled na díl 3 - 725 kB (2500 x 980 pix) Rozměry: 82 x 27 x 25 cm
Zač. stavby: zač.roku 2003
Délka koleje: cca 85 cm
Prac. soubor: dil3-prac.zip (15 obrázků - 953 kB)


Dominantou dílu 3 je dvouobloukový kamenný mostek nad potokem a stezkou pro pěší. Most je výliskem MALÉ ŽELEZNICE. Musel jsem jej trochu zapustit do terénu, neboť jeho výška byla větší, než byla výška náspu. Po zapuštění až k základní desce však vršek mostu výškově přesně navázal na násep. Povrch mostu jsem poupravil černou temperou, byl moc světlý, nepřirozený.
Potok pod levou klenbou mostu je z materiálu Woodland Scenics - EZ Water (návod na použití EZ Water a výrobu vodní plochy najdete v UDĚLÁTKÁCH). Kolem pilířů mostu jsem nalepil foliage F52 (též WS), dle mého názoru dobře imituje borůvčí, ostružiní a podobné nízké porosty, se kterými se můžeme setkat téměř na každém kroku (alespoň u nás v Podkrkonoší). Dřevěná lávka přes potok je od firmy VERAMO z Trutnova.
Trať na tomto dílu prochází malým skalnatým zážezem v relativně mírném oblouku, místy se schovává pod korunami košatých listnáčů (návod na jejich výrobu najdete rovněž v sekci UDĚLÁTKA). Skály kolem trati jsou ze zbytků výlisku (opět od MALÉ ŽELEZNICE) a z toaletního papíru. Tím jsem většinou zadělával spoje mezi jednotlivými částmi výlisku. Barvil jsem opět temperou.
Zatravnění je provedeno stejně jako na dalších dílech, použil jsem koberec NOCH, drcený molitan různých výrobců, později ještě statickou trávu HEKI, což je vidět na novějších fotografiích, počínaje obrázkem 53.
V levé části dílu se nachází asi 10 cm od okraje "tabule před zastávkou", upozorňující na zastávku Borová, kterou najdete na dílu 5. Výroba tabule i jiného značení je opět popsána v UDĚLÁTKÁCH.
TopList