Přehled aktualizací Pár slov úvodem Vznik a vývoj kolejiště Stavba diorámat Minirecenze vozů Rady a návody Patinování vozidel a budov Články a recenze Zápisky od roku 2006 Reportáže z akcí a cest Videozáznamy modelové železnice Často kladené dotazy Sekce věnovaná trati Trutnov - Žacléř Fotodokumentace železničních zařízení Smíšená fotogalerie s železniční tématikou Přehled plánovaných akcí Ankety Tapety na plochu, panoramatická pozadí za kolejiště... Zanechte vzkaz v knize návštěv Kontaktní informace Partnerské stránky
ZÁPISKY 2019
• Šablony kolejiva Kuehn TT (12.06.2019)

V návaznosti na článek o geometrii kolejiva Kuehn jsem zpracoval z původního PDF souboru se šablonami jednotlivých kolejí, vystaveného na webu Kuehn, více jednotlivých souborů, v nichž jsou koleje zvlášť. Původní šablony jsou namíchané dohromady, což je poněkud nepraktické. Potřebuje-li člověk více kusů od jedné koleje, a on je potřebuje, musí zbytečně tisknout i to, co nevyužije, takže zbytečně mrhá papírem i barvou do tiskárny. Méně používané koleje, zpravidla ty kratší, jsou na papíře dohromady s jinými méně používanými. Přímé koleje na sebe navazují, abych ušetřil práci se stříháním.

V níže odkazovaném archivu naleznete osm PDF souborů včetně původního a dva JPG soubory s geometrií a ukázkami použití (které už ostatně asi znáte). Podle dostupných informací jsem zpracoval i šablonu křižovatkové výhybky (DKW), která zatím na trhu není, ale jejíž geometrie je jasná. Naleznete ji v šabloně s levými a pravými jednoduchými výhybkami.

sablony_kuehn.zip - 8,5 MB
sablony_kuehn.zip

Nahoru

TopList